+370 660 00200
I - V 08:00 - 20:00

„TOPO CENTRAS” prisideda prie atsakingų vaikų ugdymo

 

Didžiausias Lietuvoje prekybos buities technika tinklas „TOPO CENTRAS”, siekdamas  formuoti atsakingą visuomenės požiūrį  į  aplinkosaugos problemas bei atliekų rūšiavimą, stengiasi skleisti naudingą informaciją, pradedant nuo pačių mažiausiųjų.

Prekybos tinklo „TOPO CENTRAS”  inicijuota, kartu su VŠĮ „Lietuvos idėjų forumas“ parengta ir pristatyta edukacinė programėlė – spektaklis „Topo pasaka“ nuo 2012 –ųjų aplankė daugiau nei 100 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kuriose apie atliekų rūšiavimo svarbą sužinojo beveik 11 000 darželinukų.

„Topo pasaka“ – tai šmaikštus ir nuotaikingas spektakliukas, kuriuo vaikai supažindinami su tuo, kas nutinka kai sena, nebeveikianti buities technika išmetama kur papuola, tam netinkamose vietose. Vaikams suprantama vaidinimo forma, aktoriai paaiškina, kodėl saugiai atiduoti elektronines atliekas perdirbimui yra taip svarbu, informuoja, kur seną buities techniką galima atiduoti saugiam sunaikinimui, - pasakoja viešosios įstaigos „Lietuvos idėjų forumas“ direktorius Erikas Kundreckas. Spektakliuko metu įgytų žinių įtvirtinimui, vaikai apdovanojami nuotaikingomis spalvinimo ir užduočių knygelėmis, kurias iš karto su džiaugsmu puola spręsti ir spalvinti. „Tikimasi, kad per vaikus ši svarbi žinia pasieks ir suaugusiuosius",- sako E.Kundreckas.

Jau po pirmojo šio edukacinio spektakliuko turo sulaukta didžiulio pasisekimo, susidomėjimo ir padėkų iš vaikų darželių vadovybių.

   

Pagrindinio akcijos rėmėjo, „TOPO CENTRAS” atstovė Lina Mažeikienė  sakė, kad prekybos tinklas nuolat skatina visuomenės švietimą aplinkosaugos tema. Prie akcijos rėmėjų prisidėjo ir asociacija EPPA, kurios vienas tikslų – saugus senos buitinės technikos surinkimas.

2012 metais „Topo pasaka“ svečiavosi  52-se Vilniaus, Kauno ir Panevėžio ikimokyklinio ugdymo įstaigose, po metų aplankė 35 Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Šilutės ir Plungės darželius, o šiemet lankėsi pietiniuose Lietuvos rajonuose - Alytaus, Birštono, Druskininkų, Marijampolės, Prienų savivaldybėse , kur svečiavosi net 28-se ikimokyklinio ugdymo įstaigose. 

„Žinant kaip svarbu nuo mažens mokyti vaikus atsakomybės ir kokios aktualios šios aplinkosaugos problemos, tikimės tęsti šią gražią iniciatyvą keliaujant ne tik po dar neaplankytus Lietuvos miestus ir miestelius, bet ir grįžtant į tuos, kuriuose "Topo pasaka" svečiavosi pirmiausiai“, - sakė „TOPO CENTRAS” atstovė Lina Mažeikienė.