+370 660 00200
I - V 08:00 - 20:00

Rūta Ščiogolevaitė: „Mano šeimos modelis – pilni namai ir daug vaikų“

Dainininkė, aktorė, dažna TV projektų komisijų narė, daugelio konkursų dalyvė ir  laureatė, o dabar jau trijų vaikų – Adomo (9 m.), Anabelės (2,5 m.) ir Arono (1,5 m.) mama Rūta Ščiogolevaitė spėja derinti ir darbus, ir pramogas, ir namų ruošą. Auklės neturiu, todėl man labai svarbu viską susiplanuoti. Dainavimo ir kitos veiklos atsisakyti nenoriu, todėl dieną susidėlioju taip, kad suspėčiau visur. Adomas jau moksleivis, Anabelė lanko darželį, o Aronas su manimi, todėl reikia gerai pasistengti, kad niekas nenukentėtų: mažylio rutina ir mano darbai, reikalai.


Rūta, ar visada įsivaizdavote tokį šeimos modelį – pilni namai, daug vaikų?

O, taip! Pati augau viena, ir man labai trūko brolių ar seserų, todėl jau seniai buvau nusprendusi, kad auginsiu ne vieną vaiką. Šiais elektronikos ir technologijų laikais auginti vaikus labai lengva – juk pagalbos šitiek daug!

Kas jums padeda?

Buityje man padeda mano tarnaitės ir tarnai – skalbimo mašinos, džiovyklės, siurbliai. Nesuku sau galvos ir kolektyvą įdarbinu net naktine pamaina. Tiesą sakant, be jų jau neįsivaizduoju savo gyvenimo. Neseniai su vyru įsigijome „Samsung“ automatinę skalbyklę ir džiovinimo mašiną. Iš skalbyklės gaunu viską, ko reikia: tyli, talpi, draugiška naudoti. Mano mažieji vaikyste džiaugiasi šimtu procentų ir, jei nori apsipilti smėliu ar rudeniniais lapais, – taip ir daro. Skalbimo turiu daug, ir kaip gerai, kad šiuolaikinės technologijos leidžia jau į veikiantį aparatą įdėti pasimetusių ar su visa krūva nespėjusių drabužių. Rojus! Džiovyklei galėčiau sukurti odę. Šis išradimas atstoja ir lyginimo lentą. Dažniausiai po džiovinimo drabužių nebereikia lyginti – ekstra laisvo laiko į valandų, skirtų tik man, maišelį! Džiaugiuosi džiovinimo mašina kaip mažas vaikas nauju niekučiu ir drauges protinu. „Samsung“ džiovyklė neprikaitina patalpos. Oras visada šviežias, įprastos temperatūros. Aukočiau net interjerą, jei džiovinimo mašina netilptų, tarkim, į vonią. Nes tai tiesiog nepakeičiamas dalykas!

Kokių dar tarnų turite?

Kad tarnai nebūtų dyki, turiu didžiulį šunį, kuris, kol neįsirengėme voljero, gyvena namuose ir, nepaisant visko, yra labai mus džiuginantis draugas. Mažiausiai keturis kartus per dieną turiu siurbti jo plaukus. Nepatikėsite, bet tų momentų laukiu (šypsosi). Kai pirmą kartą su vyru pamatėme ir pačiupinėjome „Dyson“ siurblį, iš karto supratome, kad mums jo būtinai reikia. Tokia išmani šluota, sakyčiau. Nusikabini nuo sienos, spragt ir susiurbi plaukus, dulkes, smėlį – ką nori! Nereikia lankstytis, tampyti laidų paskui save – super! Iš tiesų šis išradimas ir automobilį išsiurbia, ypač gerai švarina kilimus. Mano mažasis yra alergiškas dulkėms, tad šis siurblys dar ir su specialiu HEPA filtru! Be to, tyliai veikia. Tad kol vaikai sugulę pietų miegelio, – nesuku sau galvos ir tvarkausi! Jau mėnesį naudojuosi „Dyson“ siurbliu ir vis negaliu juo atsidžiaugti.


Ką veikiate laisvalaikiu, kaip leidžiate savaitgalius, atostogas?

Esame priversti daug laiko leisti namie. Vaikai dar maži, todėl didelio pasirinkimo neturime, tačiau čia yra puikus kiemas, gamta. Mano atostogos dabar tokios, kad vienoj rankoj siurblys, kitoj – mažasis. Vasarą visada stengiamės išvažiuoti į pajūrį. Paplūdimys – mėgstamiausia ir mūsų, ir vaikų vieta. Šiais metais su mumis prie jūros keliaus ir mano mobilusis tarnas - „Dyson“ siurblys. Mes ilsėsimė, o jis lai dirba (juokaisi).