+370 660 00200
I - V 08:00 - 20:00

Prognozės: populiariausios inovatyvios dovanos per 2015 Kalėdas

Pirkdami dovanas, nori – nenori, pagalvojame, ką tam pačiam žmogui padovanos kiti, taip nesąmoningai įsiveldami į netiesioginę konkurenciją su savo namiškiais. Jei norite įgyti pranašumą ir būti tikri, kad per visas Kalėdas nuo Jūsų dovanos akių neatitrauks ne tik dovanos gavėjas, bet ir kiti artimieji, pasidomėkite naujausiais technologiniais „žaisliukais“. Būsite tikri, kad jie nedūlės lentynose kartu su praeitų metų tradicinėmis Kalėdinėmis dovanomis, o gavėjui nereikės vaidinti nustebusio, bandant išspausti dirbtinę šypseną. Pateikiame prognozes, kas šiais metais pretenduoja tapti populiariausiomis inovatyviomis technologinėmis dovanomis.

Praeitos Kalėdos visame pasaulyje, o ypač vakaruose, buvo ypatingos. Žinoma, ši šventė jau savaime yra ypatinga, tačiau tąsyk viskas buvo kitaip. Įvyko stebuklas – Kalėdų rytą orlaivių pilotų pasaulyje padaugėjo šimtais tūkstančių, o gal net milijonais. Savaime suprantama, kad kalbu apie bepiločius orlaivius, liaudyje madingai vadinamus dronais. Šie metai, panašu, tradiciją tęsia, juolab, kad visai neseniai rinkai buvo pristatytas ilgai lauktas profesionalus 3D Robotics dronas Solo. Nauja medžiagų kokybė bei naujos programinės įrangos funkcijos tikrai privers šį droną nutūpti po daugelio skraidymo entuziastų ir profesionalų Kalėdine eglute.

 

 

Na o jei virš 1000 eurų kainuojantis kvadkopteris jums neįkandamas, būtinai išbandykite savo pilotavimo galimybes su mažiausiu ir bene pigiausiu pasaulyje mikro dronu CX10.

 

 

Jei dronai yra neabejotinas džiaugsmas vyriškiams, kokios dovanos iš Kalėdų senelio tikisi moteriškos lyties atstovės? Tai turėtų būti kažkas, kas gebėtų atpalaiduoti, nuimti stresą ir pakelti nuotaiką. Visus šiuos kriterijus neabejotinai atitinka autonominis masažo robotukas Wheeme. Tai delno dydžio masažuoklis, kuris veikia be žmogaus įsikišimo. Viskas ko reikia, tai vienu mygtuko paspaudimu išsirinkti norimą masažo programą ir padėti robotuką ant nugaros. Integruotas giroskopas neleis robotukui nuo jūsų nugaros nuslysti, o rinkinyje esantys ūsai suteiks švelnų glostymo jausmą.

 

 

Tiems, kurie mėgsta derinti mados aksesuarus su naujausiomis technologijomis, elektronikos milžinas Samsung paruošė puikią dovaną – išmanųjį laikrodį Samsung Gear S2. Visų šio naujausios kartos išmanaus pagalbininko galimybių sąrašas netilptų net ant jaučio odos, tačiau privalau paminėti keletą svarbiausių. Visų pirma, talpi ir efektyviai išnaudojama laikrodžio baterija, kuri leis vienu įkrovimu laikrodžiu džiaugtis iki 3 parų. Būtina akcentuoti ir nuostabią naują vartotojo sąsają, kurios dėka laikrodis valdomas sukiojant žiedą ant laikrodžio korpuso. Ir svarbiausia – laikrodis nuo šiol suderinamas su daugelio didžiųjų gamintojų išmaniaisiais telefonais, veikiančiais Android operacinės sistemos pagrindu. Nenuostabu, kad dėl šių sąvybių, antroji Samsung išmanaus laikrodžio pavara nuvairavo įrenginį iki technologijų apžvalgininkų vertinimų viršūnės.

 

 

Veiksmo kamerų rinkoje jau ilgą laiką kova vyko tik dėl raiškos didėjimo ir kamerų mažėjimo. Tačiau 2015 metai, pasak technikos apžvalgininkų, vaizdo kamerų industrijoje viską pakeitė iš esmės. Tokį pokytį lėmė pilno apžvalgos kampo, kitaip vadinamo 360 laipsnių, kamerų atsiradimas. Įjungus šią kamerą ji fiksuoja ne tik matomą zoną, tačiau ir tai, kas vyksta už nugaros ir abejuose šonuose. Toks įspūdingas išradimas leidžia medžiagos peržiūros metu viską patirti vėl iš naujo ir kaskart pamatyti tai, ko dar nematei. Negana to, šis formatas yra artimas virtualios realybės idėjai, todėl jau dabar prikurta šimtai programėlių, kurių pagalba filmuotą medžiagą galėsite peržiūrėti su virtualios realybės akiniais. Pirmų kamerų kainai viršijus 1000 eurų, dabartinės jau kainuoja du – tris kartus mažiau. Puikiausias to pavyzdys – kamera 360fly:

 

 

Bene daugiausiai diskusijų sukelianti šiandienos tema vakaruose – elektrinių riedžių draudimas tam tikrose valstijose. Šių įspūdingų transporto priemonių populiarumas sprogte sprogo Jungtinėse Valstijose. Tačiau Amerikiečių sugebėjimas daiktus naudoti ne visai pagal paskirtį, lygiagrečiai į populiarumo grafiką įtraukė ir augančią nelaimingų atsitikimų kreivę. Lietuvoje iki to dar toli, todėl kiekvienas turime galimybę pasidžiaugti naujos kartos judėjimo galimybe. Retai taip nutinka, kuomet vieną kartą pabandžius daiktą, net nesuabejoji išleisti 800 eurų. Šis daiktas yra būtent toks!

 

 

Pabaigai mažas patarimas renkant dovaną tiems, kurie jums svarbiausi – pasikliaukite jausmu, o ne informacija apie produktą. Pastaroji gali apgauti, kuomet jausmas visada atitiks lūkesčius. Palietę ir išbandę produktą realybėje, atgal sulauksite didžiausio atpildo už savo ilgas paieškas – plačią artimo žmogaus šypseną!